Kopřivničtí motorkáři
partička kamarádů z Kopřivnice a okolí, fotky z různých výletů a cestování
úvod, aktuální akce | starší akce | my a naše stroje | navštívené místa


První vyjížďka 2019
aneb Milan se s námi projel!

neděle 17.3.2019

Tento den nás vytáhla ven parádní předpověď. Dopoledne jsme úplně zavrhli, po ránu mělo skoro mrznout, tak jsme se domlouvali spíše k poledni. Nakonec ráno vůbec žádná zima nebyla, před sedmou už bylo slunečno 10°C a bylo jasné, že teplota poleze už jen nahoru. Pavel ale měl nějaké stěhování, tak jsme se domluvili, že nejdříve vyjedeme kolem 12.hodiny. Nakonec se to utřepalo na 12,30.

Před tím jsem ještě zajel na oběd pod Palárnu, kde se přidal i Zdeněk a na chvíli se zastavil Jára, který se vracel z jednoho výletu a ve zkratce nám o něm povyprávěl. Pak jsme jeli ke garážím, kde už čekal Pavel a Dalibor s Lenkou. První úsek jsme jeli přes Mniší a Měrkovice, kde nás zhlídl od baráku Ríša a zamával nám :-) Dál přes Kozlovice, Lhotku, kolem Frýdlantu a Pržna přes Bystré do Raškovic. Tam v těch zatáčkách byl ještě na pár místech na cestě štěrk. Před Nošovicemi jsem odbočil vpravo a projeli jsme se kolem Hyundaie a přes malý most přes dálnici do Vojkovic. Po boční cestě k Žermanicím, kde jsme se nejdříve zastavili na cestě vedoucí po malé hrázi, mezi přehradou a malým rybníkem.Hned kousek dál jsme se zastavili na velké hrázi, kde je přes hladinu vidět na východní Beskydy.Dál jsme byli domluveni, že se podíváme za OTOu, který se k nám bohužel nemohl přidat, protože teprve dával mašinu do kupy. Opět si na mašině něco vylepšil, přístrojovku obohatil o nové budíky.Chvíli jsme pokecali a pak se rozjeli dál, protože jsme se předběžně domluvili s Milanem, který měl být o půl čtvrté z práce doma. Proto jsme projeli Ostravu rovnou, po Rudné. Cestou se ještě odpojil Dalibor s Lenkou a my mířili za Porubu. Teplota byla parádní, teploměr ukázal dokonce přes 21°C! Přes Vřesinu jsme údolí dojeli do Horní Lhoty, pak to vzali přes zatáčky do Těškovic. Tam bylo také trošku štěrku, ale jen minimálně. Z Výškovic do Hlubočce byl další pěkný úsek, dolů a nahoru, s jedním horizontem, který nadlehčuje a pak s pořádnou stojkou. Z Pusté Polomi jsme jeli dlouhou cestou údolím do Nové Sedlice, kudy jsme už mířili za Milanem. Přijeli jsme pár minut po půl a Milan nás už čekal v motorkářském.
Normálně neuvěřitelné se stalo skutečností, jel se s námi projet! :-)Tak jsem v mapě zase hledal zatáčky a namířil to k nim. Nejdříve Dolní Benešov a z Háje do kopce přes těch pár zatáček do Hrabyně k památníku, tam foto.To nám nestačilo, tak do Nové Sedlice, tím údolím naopak než jsme předtím jeli, z Pusté Polomi přes Jakubčovice na Skřípov. Cestou jsme ještě zastavili na jednom místě, ze kterého byl docela pěkný výhled na Beskydy. Pak z Lesních Albrechtic po té pěkné (a rychlé) silnici do Vítkova. Tam jsme viděli nehodu motorkáře, tedy jen motorku v poli a na silnici hasiči a policajti. Tak snad dobře dopadl. Opatrněji jsme pokračovali dál. Slunko svítilo naplno, jen vítr na některých místech foukal trochu víc. Ve Vítkově jsme se zastavili na benzínku a o kus dál, v údolí směrem na Odry naopak vítr neotravoval, jen už bylo kolem páté a bylo cítit, že se začíná ochlazovat. Tak jsme to vzali po hlavní kolem Vítkova do Fulneku, kde se s námi Milan rozloučil. I tak s námi najel mnohem více, než si předtím myslel :-)

Zpátky domů jsme jeli normálně, od Fulneka na Kunín, pak raději na Bartošovice a Sedlnice. U Borovce se odpojil Zdeněk na Příbor a s Pavlem jsme dojeli přes Závišice do Kopřivnice. Tedy ještě fotka u hospody, kde jsme po zaparkování zašli na jedno, abychom tu vydařenou vyjížďku zhodnotili. Ono totiž nakonec jelo více lidí, než to vypadalo předem a také jsme najeli více, než jsme si předem mysleli :-)

fotoalbum - První vyjížďka 2019


najeto 260 km
úvod, aktuální akce | starší akce | my a naše stroje | navštívené místa

počítadlo návštěv , stránka změněna: , webmaster
WebZdarma.cz