Kopřivničtí motorkáři
partička kamarádů z Kopřivnice a okolí, fotky z různých výletů a cestování
úvod, aktuální akce | starší akce | my a naše stroje | navštívené místa


hlavní výlet 2019 - Vysočina a Čechy
středa 14. až neděle 18.8.2019

Předchozí rok jsme jeli do Rumunska, za 5 dní stihli navštívit českou vesnici, projet Transalpínu a Fagaraš. Také jsme ale dost kilometrů najeli po dálnicích, tak proto jsme chtěli na letošní rok změnu, nějaký kratší cíl. Vybrali jsme dva hlavní cíle, Vysočinu a pak pivovar Kocour ve Varnsdorfu. Pak do plánu ještě zasáhlo to, že někteří potřebovali v pátek přijet domů, tak jsme Kocoura posunuli z pátku na čtvrtek.

Jak se akce blížila, tak bylo jasné, že nás pojede hodně, celkem 9 kamarádů. Jediné, co jsme nevěděli byl stroj, na kterém pojede Ríša. Ríša kromě Dněpra a několika starých Jaw už nějakou dobu žádnou normální motorku neměl, tak jsme tipovali na čem asi pojede. Jestli si od někoho něco půjčí...? Dále nám Dalibor řekl, že nebude čekat na náš sraz ve středu po obědě, ale že vyjede už ráno sám a někde se potkáme.

1.den, středa 14.8.
Sraz jsme si dali ve středu po obědě ve Štramberku. Krásné místo. Ríša všechny překvapil motorkou, na tento výlet si prostě koupil motorku a to Aprili Pegaso 650. Prostě jen proto, aby s nimi mohl jet na vlastní motorce, takže za to palec nahoru. Jinak na místě chyběl Moty, ozval se ale, že nestíhá a domluvili jsme se, že se sejdeme na benzínce u NJ.Ze Štramberka jsme tedy vyjížděli v počtu 7 lidí. Na benzínce před Novým Jičínem jsme zastavili a chvíli po nás přijel plánovaně Moty. Rozjeli jsme se směr Vysočina. Bylo teplo, 27°C. Vzali jsme to na Přerov, přímo na Prostějov a přímo na Vysočinu, přes Boskovice do Bystřice nad Pernštejnem. Tam jsme navštívili Depozit – Muzeum Veterán Tatra klubu. Chvíli po nás přijel dle domluvy i Dalibor, takže jsme si vystavené auta a motorky prohlídli společně. Kromě toho tam byly i další dobové předměty, kola, hračky, cedule, atd..Z Bystřice je to jen kousek k rozhledně Karasín, která je dost vysoká, současně rozumně umístěná na výrazném kopci, takže je z ní parádní výhled po krajině. Nejdál viděl Moty, vzal si sebou dalekohled.Kousek dál jsme narazili na motokrosovou trať, vlevo ohraničenou a vpravo byla přístupná část, kde se nejdříve Ondra projel na Motyho XT a pak i Moty a klidněji Jára na TransAlpu. Nejvíce tomu dával Moty :-) a ten kdo nakonec spadl, byl Jára, ale ne na Alpu, na své motorce na místě :-) bylo to ale naštěstí na hlíně, takže se nic nestalo. Při výjezdu Moty zjistil, že mu upadl držák pružiny bočního stojanu, ale vyřešit to gumicukem.Dál to bylo už jen kousek do Jimramova, kde jsme na jednom místě stanovali a měli to hodně blízko na čepovanou 11° Otakar, za dobrou cenu. Večer proběhl v pohodě, na večeři jsme si dali vlastní zásoby, navíc nás Ríša překvapil řízečky, takže to bylo jak za starých časů :-)

2.den, čtvrtek
Normálně bychom jeli nějaký okruh po Vysočině, ale tím, že dva z nás museli v pátek domů, rozhodli jsme se pro pivovar Kocour už dnes. Trasa tak byla jasná, směr Severní Čechy. Nejdříve jsme se ale ráno rozjeli k místnímu rybníku, jestli by se do něj nedalo skočit, ale byl celý zelený :-) tak k benzínce, ale tam to nějak nešlo, tak do Nového Města na Moravě. Dál přes Žďár n.S., Chotěboř a na Golčův Jeníkov. Severně kousek od něj jsme si dali oběd v motorestu. Dále ta silnice č.38 vede na severozápad, až směrem k Mladé Boleslavi. V první půlce tam byly hrozné kolony, ale pak se nám to nějak podařilo předjet a už se jelo fajn. Kolem Boleslavi jsme to vzali kousek po dálnici, u Mnichova Hradiště sjeli na 268 směr Mimoň a tam na nás trošku sprchlo, ale nemělo to cenu dávat nepromoky. Projeli jsme to, v Zákupech odbočili na boční silnici a dojeli tak k nejznámější motorkářské jeskyni v ČR, Pekelné Doly. Vrátili jsme se tady vlastně po 7 letech. Jeskyni jsme projeli, prohlédli jsme si to tady a dali si zákusek a kávu. Zhodnotili jsme také tu změnu, co se tu stalo během 7 let. Tehdy tu v týdnu nikdo nebyl, v baru jsme je museli přemluvit, aby tu s námi večer byli a nalévali nám, kdežto teď to byla spíš atrakce zaměřená pro rodiče s dětmi.... tak jestli to půjde takto dál, za dalších 7 let tu budou kolotoče a skluzavky... Na závěr jsme neodolali a udělali si před jeskyní společnou fotku.Od jeskyně jsme odjížděli před šestou, takže jsme to vzali přímou trasou ke Kocourovi. Nejdříve jsem to vedl do Cvikova, tam to ale Jára převzal s navigací a protáhl nás po bočních cestičkách přes kopec přímo do Německa, myslím, že to bylo do městečka Kurort Jonsdorf a z něj pak Německem do Varnsdorfu. K pivovaru Kocour jsme tak dojeli celkem rychle, před půl sedmou.U Kocoura jsme měli domluvené ubytování ve vagónu, opět nám schovali motorky do "stodoly", to bylo fajn, takže jsme se ubytovali a vrhli se do hospody. Výběr speciálních piv byl opět velký, jídlo parádní, jen jediná chyba na kráse oproti minulé návštěvě bylo to, že měli otevřeno jen do desíti. Naštěstí nám ale další piva načepovali do zásoby :-) a my si je tak mohli v klidu popíjet venku.

3.den, pátek
Ráno tedy potřeboval odjet domů OTO a také Dalibor. Zůstalo nás tedy 7, pořád pěkný počet. Jára zapnul navigaci, nechal tam asi off-road mód :-) a provedl nás nějak přes kopečky směrem na Českou Kamenici.Dál jsme jeli k Žandovu, kde je ve vesnici nějaký sběratel, který má spoustu veteránů a nebo jen karosérií naskládaných na louce. V některých případech doslova naskládané na sobě.Prohlédli jsme si to tam a při odjezdu začalo pršet. Schovali jsme se pod pořádný strom a někteří jsme si vzali nepromoky. Dál jsme měli v plánu projet Kokořínský kraj, což se povedlo. Brzo přestalo pršet a my si tak projeli už po suchu silničky vedoucí lesy a skálami, občas i nějaký rybník byl. Na některých místech bylo ve skále něco vytesané, kříž, kaple nebo sklep. Také jsme si tam dali jídlo v malé hospůdce a to už zase svítilo slunko naplno. Po obědě jsme si projeli další údolí, kolem hradu Kokořín vyjeli serpentýnami na kopeček a mezi loukami mířili k Labi.Dále bylo v plánu objet nějak Prahu a dostat se na jih. Jeli jsme k Labi, ve Štětí byl most mimo provoz, tak jsme Labe přejeli v Roudnici nad Labem. Dál jsme jeli po bočních silnicích, přes řadu městeček, ale to bylo dost pomalé a také se to dál nedalo vydržet :-) tak jsme nakonec najeli na dálnici, na pražský okruh D0. Z něj jsme sjeli u Zbraslavi a dál na jih pokračovali kolem Vltavy. Pak jsme přes Slapy dojeli k přehradě Slapy, kde je takový polostrov, kde jsme přijeli do kempu. Čtyři z nás si vzali čtveratou malou chatku a na Ondru, Ríšu a mě zbyla jiná. Zaplatili jsme, ale jak tu chatku Ondra viděl, tak to nedal :-) a šli jsme to změnit na stan. Stan jsme ještě takticky postavili dál od Ríše, abychom se vyspali :-) Večer jsme šli na večeři a na pivo do loděnice. Tam vyhodili Ondru, protože není členem "klubu" :-) Pak jsme šli na pivo jinam, tam se Moty předvedl v páce :-) a později Jirka na pláži.
4.den, sobota
Ráno jsme si v kempu ještě pospali a polehávali, snad ještě do 11 hodin :-) Ondra a Jirka potřebovali odjet domů, takže další dva ubyli a zbylo nás 5. Z kempu jsme odjeli kolem poledne a trasa vedla nejdříve na hráz této přehrady Slapy. Pak jsme po druhé straně vyjeli na vyhlídku, kde prý jezdí často motorkáři. Pár jich tu bylo, přes cestu byl bufet, ale hlavně parádní pohled na přehradu a na ten poloostrov na protější straně, kde jsme byli v kempu.Dál jsme jeli s tím, že v nějakém městě nebo vesnici dáme oběd. Cestou jsme potkali skupinku na pinckách, tak jsme je pozdravili. Pak jsme ale potkali další motorkáře na Jawách a další. Myslel jsem, že je to náhoda. Jenže pak jsme se zastavili u hospody na náměstí v Neveklově a Moty si všiml, že na Jawách mají nálepky z oslav 90.let výročí Jawy v Týnci nad Sázavou a že je to zrovna dnes! Tak další cíl byl jasný :-)

V té hospodě na náměstí bylo plno, tak jsme se vrátili kus a jedli v hospodě naproti zámku a ta byla parádní, taková domácí, jídlo perfektní, chlebíček navíc na chuť, no prostě to tam nemělo chybu. Po obědě jsme jeli už přímo do toho Týnce. Čím blíže, tím více Jawistů jsme potkávali. Vypadalo to tam, jako by celé město bylo v obležení Jaw. Ani jsme nevěděli, kam jet, museli jsme se zeptat. U fabriky, kde oslavy probíhaly, nás ale čekalo překvapení, v půl třetí už bylo po akci. Zbývalo tam už jen pár motorkářů a poloprázdný stánek. No tak jsme si to tam prohlédli, jaké Jawy se dnes vyrábějí a zhodnotili, jestli bychom si je koupili...Z Týnce jsme to chtěli vzít někam na východ Vysočiny, protože ze západu se blížil déšť, tak jsme chtěli zkusit tomu ujet a také abychom to v neděli měli blíže domů. Vzali jsme to po silnici č.112 přes Benešov, Vlašim a pak jsme chtěli přes Želiv do Humpolce, ale tam byla uzavřená cesta, tak dál nějakou objížďkou. V Humpolci jsme si nakoupili piva a jídlo na večer a měl jsem najít něco "do hodiny". Jeli jsme po 348 přes Herálec a Polnou k Bohdalci, kde je několik jezer. K těm jsme odbočili, projeli to mezi nimi, ale žádné místo se nám nelíbilo. Měl jsem v zásobě ještě jedno místo dál, to nevyhovovalo "zadání", ale jak jsem řekl, že jde o zatopený lom, tak to Jára naťukal do navigace a rozjeli jsme se tam. Tedy dost svižným tempem. Na místě byl opravdu pěkný lom, byly tam i ohniště, tak jsme se k jednomu přesunuli. Jára nás nám nabídl ty chlebíčky z té super hospody a pak jsme rozdělali oheň. Bylo tam krásně.Současně jsme měli štěstí na počasí, nejen že jsme si postavili stany za sucha a opékli špekáčky, ale dokonce ani pak nepršelo. Dešťový radar ukazoval něco jako stěnu uprostřed Vysočiny, ve které jako by se veškerá voda od západu rozplynula :-) Tak jsme u ohně něco popili, pak nějakým nedopatřením se mi rozopadla židlička... ostatní vědí, prostě dosloužila :-) V neděli jsme to měli domu už blízko. Jára s Motym ale měli ještě lístky na Metallicu, kteří ten večer vystupovali v Praze, tak jeli plánovaně zpátky do Prahy a pořádně si tak tento výlet prodloužili a zpestřili.

Opět to byl vydařený výlet, pršelo nám minimálně, užili jsme si to, takže spokojenost :-)

celé fotoalbum - výlet Vysočina a Čechy 2019
mapa později
najeto 1100 kmúvod, aktuální akce | starší akce | my a naše stroje | navštívené místa

počítadlo návštěv , stránka změněna: , webmaster
WebZdarma.cz