Kopřivničtí motorkáři
partička kamarádů z Kopřivnice a okolí, fotky z různých výletů a cestování
úvod, aktuální akce | starší akce | my a naše stroje | navštívené místa


Jeseníky v říjnu
pátek 12.10.2018

Na tento pátek dobrá předpověď, tak jsme se s Daliborem domluvili, že bychom se mohli projet do Jeseníků. Každý z nás měl několik míst, kam bychom se mohli podívat, tak nakonec jsme to vzali vstříc k těm místům a že na místě uvidíme, co z toho navštívit a co ne.
Sraz jsme si dali na 8.hodinu, vyjeli jsme chvíli po, ráno bylo 9°C, ale během dne bylo tepleji, nejvíce v Šumperku, tam dokonce i 22°C.

Trasa: Ráno jsme jeli Sedlnice, Bartošovice, Fulnek, Vrchy, Vítkov, Budišov n.B., pak druhou odbočkou vpravo (první odbočka na Dvorce byla uzavřena), na druhé odbočce jsou větrné elektrárny, pak jsme chtěli jet rovně na Roudno, ale tam byla cesta v hrozném stavu, tak jsme to vzali do Dvorců a tam vlevo na Rodno. Pak jsme se zastavili na Nová Pláni u přehrady Slezská Harta. Dál jsme jeli přes Břidličnou a Malou Morávku do Karlové Studánky. Pak nás překvapilo, že cesta do Bělé má nový asfalt. Vede přes dva hřebeny, takže 2x nahoru a dolů. Ze Severní strany jsme vyjeli do Červenohorského sedla, takže ty serpenýny jsme jeli z kopce dolů. U zámku Velké Losiny jsme dali svačinu a jeli dál, do Šumperka. Z něj přes Hrabišín do Brníčka, na zříceninu. Tam jsme byli poprvé. Pak zase Šumperk, ale přes Sudkov. Dál na Hanušovice a Staré Město. Z něj na Šléglov a Brannou, kde se jezdí závody motorek. Dál sedlo Ramzová, město Jeseník a na Rejvíz. Tam další zastávka. Pak Heřmanovice, Holčovice a na roozhlednu Na Skalce. Pak už nejkratší cestou zpátky, Nové Heřminovy, Horní Benešov, Staré Heřminovy, tam byla ale uzavřena cesta, tak naokolo kolem Harty, přes hráz přehrady Kružberk, Vítkov, Fulnek a domů.
fotoalbum Jeseníky v říjnuúvod, aktuální akce | starší akce | my a naše stroje | navštívené místa

počítadlo návštěv , stránka změněna: , webmaster
WebZdarma.cz