Kopřivničtí motorkáři
partička kamarádů z Kopřivnice a okolí, fotky z různých výletů a cestování
úvod, aktuální akce | starší akce | my a naše stroje | navštívené místa


Jeseníky
neděle 20.5.2018

V sobotu pozdě večer jsme se s OTOu začali domlouvat, že bychom se v neděli mohli projet. Nejdříve že bychom dali sraz v 11 v Ostravě, ale nakonec jsme to změnili, sraz jsme dali na 10 ve Fulneku na benzínce a že pojedeme na Jeseníky. Nakonec se ke mě přidal ještě Zdeněk, takže jsme z Kopřivnice jeli ve dvou. Vzali jsme to přes přes Sedlnice na Fulnek a cestou jsme potkali Romana ze Štramberka na NC750 se ženou, tak jel s námi do Fulneku. Tam jsme chvíli pokecali a pak se rozloučili.
Mezitím přijel OTO a pak přišlo ještě překvapení, přijel Ondra.
Takže jsme na ty Jeseníky byli čtyři.No a jaké to bylo?
No to teda bylo!
...kouř, dým, spálená guma a plná čára není zeď :-)

Z Fulneku jsme to vzali nejkrtší cestou na Vítkov (přes Dolejší Kunčice) a pak jsme jeli přes boční cesty na Kružberk, protože přímá cesta byla uzavřena. Takže přes Nové Těchanovice. Na Kružberku jsme dali krátkou zastávku.Ke Slezské Hartě jsme jeli nejkratší cestou, přes Bohdanovice, takže hráz jsme vynechali. V Razové jsme odbočili směrem k vodě, Zdeněk se tam chtěl podívat na nějaké místo na rybaření. Projeli jsme Bruntál a jeli klasicky Rymářov a Skřítek. Všude bylo plno motorkářů.
Směrem na Červenohorské sedlo jsme si to zkrátili přes Maršíkov, tam jsme narychlo mrkli na ten starý dřevěný kostel, který je z roku 1609. Ještě před Červenohorským sedlem jsme odbočili a šli se podívat na lávku na Divokém potoce.Zážitkem tam byla zvuková kulisa...
...znělo to tam jako by jsme byli někde na Masarykáči skoro jako při MotoGP :-)
Ani se nedivím, fakt tam mají teď krásný asfalt,
takže i nás to cestou nahoru svádělo ke "sportovní jízdě", hééén.... :-)V sedle jsme dali fotku...A dolu sjeli na druhou stranu.
Tam je v jedné zatáčce hospoda, tak tam jsme si dali oběd, většinou smažák.
Pak už to byl z důvodu času spíše jen přesun, přes Vrbno pod Pradědem, Karlovice a údolí na Nové Heřminovy, tam to prostě sviští rychle. No a protože někteří, tedy vlastně všichni kromě mě :-) spěchali domů, tak jsem nechtěl zdržovat, takže na Milotice a po 11 zrychleným tempem na Opavu. V Opavě jsme se rozdělili, Roman a Zdena jeli rovně domů přes Ostravu a já s Ondrou kratší cestou na Fulnek, Kunín, Bartošovice a přes Sedlnice domů.
Najeto něco přes 300km, ale hlavně parádní svezení :-)


fotoalbum Jeseníky 20.5.2018


úsek od Fulneka po Opavu, který jsme jeli společně ve čtyřech
úvod, aktuální akce | starší akce | my a naše stroje | navštívené místa

počítadlo návštěv , stránka změněna: , webmaster
WebZdarma.cz