Kopřivničtí motorkáři
partička kamarádů z Kopřivnice a okolí, fotky z různých výletů a cestování
úvod, aktuální akce | starší akce | my a naše stroje | navštívené místa

první letošní vyjížďka - lom Šífr
neděle 27.3. 2016

Na tento den byla perfektní předpověď, zatímco do tohoto víkendu byly pořád zima, kolem 5 a maximálně 10°C, tak na neděli předpověď hlásila teploty i nad 15°C, tak to nešlo nevyužít :-) Nakonec byly teploty většinou v rozmezi 13 až 15°C, ale na některých místech v bezvětří teplo jako kdyby bylo 20°C :-)

Nápad na trasu měl Dalibor, že bychom se mohli zajet podívat na lom Šífr u Svobodných Heřmanic, že tam ještě nebyl. Sešli jsme se v neděli o půl druhé v počtu 5 lidí na 4 motorkách, Dalibor s Lenkou, Pavel, Jára a já(Roman). Sice jsme vyjeli až po obědě, ale zase to mělo výhodu, že už bylo teplo. Tak jsme nasadili tempo, abychom to stihli :-) Trasa přes NJ, Šenov, Bernatice, Jeseník do Odry a po pěkné silnici do Vítkova. Silnici byly parádní, prakticky žádný štěrk po zimě, užívali jsme si to :-)Dál by jsme normálně jeli přes Kružberk, ale tam byla uzavřená cesta, tak jsme jeli přes Podhradí, Melč a další vesnice za Hlavnice ke starému mlýnu (ten v Lutultovicích jsme viděli už dříve). Takže teď jsme se podívali na starý mlýn v horším stavu za Hlavnici. Slunko hřálo, bylo parádně. K lomu Šífr to bylo už jen kousek, přes 2 vesnice. Slunko opět hřálo a na výlet si tam vyjelo více lidí, taky pak přijela skupinka na Jawách. Ve vodě nechyběl potápěč. Před lomem je několik křížků potápěčů, kteří se zde utopili...Od Lomu už Jára spěchal domů a my si našli v mapě silnici přímo ke Slezské Hartě, jen porvch nic moc, trochu hrbolatý asfalt. U Harty u hráze byli zase další motorkáře, těch jsme ale dnes potkali plno. Už byly 4 hodiny, kolem 5 se beztak bude ochlazovat, tak jsme se rozjeli domů. Přes Dvorce, Budišov a zase jsme byli ve Vítkově. Tak aby byla změna, vzali jsme to kolem Balatonu a Nového Vrbna na Fulnek. V tomto údolí jsme postupně za sebou potkali 4 motorky, nic zajímavého, ale všechny byly BMW 1200GS. Z Fulneku už normálně do NJ a tam jsme se rozděli.
Jinak myslím, že to bylo vůbec poprvé, co jsme spolu takto vyjeli už v březnu :-)úvod, aktuální akce | starší akce | my a naše stroje | navštívené místa

počítadlo návštěv , stránka změněna: , webmaster