Kopřivničtí motorkáři
partička kamarádů z Kopřivnice a okolí, fotky z různých výletů a cestování
úvod, aktuální akce | starší akce | my a naše stroje | navštívené místa

termály Topoľníky, aneb naproti výpravě z Rumunska
sobota 12. a neděle 13.9.2015

V tomto týdnu jeli na 6 denní výlet do Rumunska Zdeněk z Frýdlantu s Marcelem a Fíkem. Cestou jsem jim posílal info smskami, jaké kde mají počasí, což jim přišlo vhod a pak nám Zdeněk navrhl, že poslední noc budou na jižním Slovensku, jestli jim nechceme přijet naproti. Ještě se přidali Jára a Pavel s Okatou.
Odjezd v sobotu odpoledne a ostatní vyjeli ještě později. Cestou tam to byl přesun, většinou po dálnici. Po příjezdu tam už Rumunská výprava byla a vyhřívala se ve vodě.Občerstvení bylo ještě otevřené, ale zavírali jej tradičně brzo, už v sedum. Tak jsem před zavíračkou ještě rychle koupil čepované pro Járu, Pavla a Okatou. Pak už jen postavení stanů a s dalším občerstvením jsme dorazili k bazénu, kde jsme se celý večer bavili nejen o rumunském dešti a zimě, ale o všem možném, prostě zábava pokračovala přes půlnoc :-) Hlavní hvězdou večera byla rozjetá Okatá ;-)Ráno bylo pěkně, sice chvíli chladněji, ale pak už slunko hřálo. Jára byl trochu promrzlý, protože si zapomněl v motorce vyměnit letní hodně tenký spacák za zimní.... ale rozhýbal to :-)
Pak postupně všichni jeli domů, většina přímo po dálnici.Jinak leháro v termálu, odjezd později. Zpátky jsem to chtěl vzít někudy, kudy jsem ještě nejel, tak jsem v mapě našel trasu přes Trnavu směrem na Hodonín. Za kopečky jsem to vzal na Brezovou pod Bradlom a na mohylu generála doktora Milana Rastislava Štefánika, spoluzakladatele Československa. Mohyla je opravdu impozantní a je z ní pěkný výhled po okolí. Pak už přímo k hranici, mlýn v Kuželově a přímo přes Uherský Brod a Luhačovice domů. Byl to pěkný víkend, vyšel nám.úvod, aktuální akce | starší akce | my a naše stroje | navštívené místa

počítadlo návštěv , stránka změněna: , webmaster