Kopřivničtí motorkáři
partička kamarádů z Kopřivnice a okolí, fotky z různých výletů a cestování
úvod, aktuální akce | starší akce | my a naše stroje | navštívené místa

výlet za koupáním
sobota 13. a neděle 14.6.2015

Bylo zase vedro a tak jsme se domluvili, že bychom si mohli někam o víkendu zajet se vykoupat a třeba i někde přespat. Nakonec jsem se domluvil jen s Pavlem a Dalibor, že by když tak za námi dorazil autem s dětmi. Rozhodli jsme se vyjet směr střední a jižní Morava, podle mapy jsme si vytipovali pár míst, kde se podíváme, jak je to kde s koupáním.

Vyjeli jsme poměrně pozdě, v 10 hodin a vzali to nejdříve přes kopečky, přes Hostýnské vrchy ke Zlínu. U Fryštáku v přehradě se prý koupat nesmí (nebo nedá), ale potkali jsme na benzínce jednoho motorkáře, který že nás dovede k rybníčku u lesa, že tam se koupat dá. Dalo, ale byla tam nějaká akce se vstupným, hlavně plno lidí, tak jsme jeli dál. Další místo taky nevyšlo, to bylo u Kurovic (u Hulína) a byl tam zákaz vjezdu. Tak jsme jeli dál.
Vyšlo to až za Napajedlami, kde je koupání a kemp u slepého ramene Moravy, ale ani tam všichni do vody nevlezli :-) na hladině plavalo dost kůry, tak to nevypadlo dobře. Větší štěstí jsme měli až u štěrkoviště u Spytihněvu, kde se ve více štěrkovištích koupalo více lidí. Bylo to pěkné místo, ale protože bylo ještě brzo a chtěli jsme se projet, tak jsme se jen vykoupali a jeli dál.
Dojeli jsme k Ostrožské Nové Vsi, tam je z jednoho asi rybníčku udělané koupaliště, plno lidí a k dalším byl zákaz vjezdu. Tak jsme nakonec dojeli až za Veselí nad Moravou, kde je lom. Sice se musí motorka nechat na parkovišti, dál je zákaz a kontroluje to tam městské policie, ale nic se nám z motorek neztratilo a aspoň jsme se ovlažili. Pak jsme se rozjeli zpátky ke Spytihněvi, našli ještě lepší místo než předtím a už se jen koupali, pili pivo, jedli, prostě pohoda. Taky dorazil Dalibor se dětmi, tak jsme si vody užívali všichni a ještě večer Dalibor udělal oheň na párky.Dalo by se napsat, že pohoda pokračovala, ale překvapilo nás počasí. Nejdříve jsme viděli, že v dálce je bouřka, to bylo ještě v pohodě, také to, že bouřka byla z obou stran a na nás mezi nimi nepršelo, i dešťový radar to potvrdil, že se nám to krásně vyhnulo. Co se nám ale nevyhnulo, byl pak silný vítr a to tak silný, že to bylo až strašidelné, jako že by mohly odletět věci, stany a začaly z ohně odlítávat uhlíky na stan…. tak jsem to rychle uhasil vodou. A stany se v tom větru pořádně prohýbaly, tak jsme je museli držet. Nejhůř na tom byl Pavel s malým stanem (skoro pro jednoho), kterému nešel zapnout zip i vchodu a tak dovnitř foukalo a hrozilo že bude pršet. Tak jsme v tom větru ten úzký mini stan raději otočili :-) a podařilo se. Nakonec jak ten vítr rychle přišel, tak i odešel a my si mohli zase venku sednout. Zpestření to bylo ale pořádné :-)V neděli jsme jen tak užívali koupání, až bylo najednou poledne. Tak až odpoledne jsme se rozjeli, nejdříve ještě po jižní Moravě, nějak po vesničkách směrem k Luhačovicím, pak přes Hostýnské vrchy, oběd a domů. Byl to pěkně strávený víkend :-)

úvod, aktuální akce | starší akce | my a naše stroje | navštívené místa

počítadlo návštěv , stránka změněna: , webmaster