Kopřivničtí motorkáři
partička kamarádů z Kopřivnice a okolí, fotky z různých výletů a cestování
úvod, aktuální akce | starší akce | my a naše stroje | navštívené místa

Jeseníky na 2 dny
7.-8.9.2013

Pohodový výlet na 2 dny. Původně jsem myslel že pojedem na Slovensko, ale Dalibor to vymyslel opačným směrem, do Jeseníků. Navíc večer měli za námi dojet ostatní, tak jsme byli zvědavi, kdo všechno přijede.
Vyjeli jsme v sobotu ráno v 9 hodin z Kopřivnice, Dalibor s Lenkou na VFR800 a já na Stromu650. Vzali jsme to na Fulnek, Větřkovice, Vítkov a z Budišova na Libavou. Tam jsme se mrkli na starý mlýn, pohužel ale nemá vrtuli. Pak po 444 a Ecce Homo do Šternberku, kde byly ve městě uzavírky, byly tam nějaké závody. Tak jsme to objeli a po 445 fičeli po pěkné cestě do Rymářova. Na skřítku jsme cvakli sochu čtyřsměrného skřítka, v Klepáčově si prohlídli starý dřevěný kostelík a přes Šumperk a Hanušovice jeli na oběd do jedné doporučené hospody, u Malé Moravy. Jenže ten den nevařili... :-)
Tak jsme vyjeli na rozhlednu na Dolní Hedeči, kde byl parádní výhled po okolí.Oběd jsme dali dál u Králiků (ale zhodnotili jsme to, že si příště raději uvaříme sami) a dál jsme jeli na další rozhlednu na protějším kopci, na Suchý vrch. Výjezd byl mnohem delší, i tu bylo hodně motorkářů, ale výhled této rozhledny kazí zavřené okna. Škoda, že aspoň některé nemají otevírací...
Pak už bylo dost hodin, tak jsme se rozhodli jet přímo na sever Jeseníků, kde jsme se domluvili s kamarády, že se tam setkáme u jednoho lomu.Přes Králiky byla ještě objížďka a pak přes Ramzové sedlo jsme měli štěstí, že už skončily závody a že nebyla silnice uzavřená. Dojeli jsme tak na večer k jednomu lomu u Vidnavy a ještě při zapadajícím slunci jsme tam stihli skočit do vody.
Ještě než jsme začali dělat večeři, tak jsme uslyšeli kamarády, ale jeden zvuk byl navíc... Járu a Pavla jsme čekali, ale navíc jsme slyšeli i nějaký "litr". Ondra nebo Moty? Nakonec to byl Ondra. Tak jsme se přivítali, postavili stany, udělali večeře, vypili pár piv, pokecali, rozdělali si i oheň... prostě fajny večer :-)Ráno nejdříve odjel Jára s Ondrou, kolem osmé, měli jiné plány a přijeli vlastně jen aby se projeli a dali si pivo s kamarády. S Pavlem jsme se sbalili později.... no až před jedenáctou.... špatně a nebo těžká pohoda? :-)
Tak jsme se rozjeli a po 0,5 km první zastávka, blízký viadukt bývalého lomu, po 1km zastávka ve Vidnavě na náměstí v obchodě... pak Polsko, blízké Otmuchovské jezero ze severní strany.Pak benzínka, takže pomalé tempo opět pokračovalo :-) Zpátky do ČR, Javorník a u Žulové jsme zdolali malý ale prudký kopeček, kde mají velké židle a stůl. To už ale byla skoro jedna a velké vedro, tak jsme si našli blízký lom, skočili znovu do vody a dali si oběd. Po obědě jsme měli v plánu takový okruh.... ale zjistil jsem, že mi na motorce rupnul jeden šroubek zadní nosné části a tak jsem s tím chtěl dojet v klidu domů, aby se nic nestalo. Dalibor s Pavlem se rozhodli že pojedou se mnou. I když jsme jeli vlastně už přímo domů, přes Jeseník, Vrbno, kolem Bruntálu, Slezské Harty, Kružberku, atd., tak i tak jsme domů dojeli až po šesté hodině.
Pěkně strávený víkend :-)

fotoalbum Jeseníky na 2 dnyúvod, aktuální akce | starší akce | my a naše stroje | navštívené místa

počítadlo návštěv , stránka změněna: , webmaster
WebZdarma.cz