Kopřivničtí motorkáři
partička kamarádů z Kopřivnice a okolí, fotky z různých výletů a cestování
úvod, aktuální akce | starší akce | my a naše stroje | navštívené místa

První letošní, aneb výlet na Oravu
23.4.2011

Letos je to jaro motorkářsky nějaké slabé a tak jsme se domluvili pouze ve dvou, že někam vyjedeme. Na tento víkend plánoval Zdena nějakou společnou akci s enduristy někde na Oravě tak jsme se s Pavlem domluvili, že se za ním pojedeme na Oravu podívat. Předpověď nebyla nic moc, ale ranní slunce vypadalo slibně tak jsme vyjeli.
Z Kopru jsem jel sám do Rožnova, kde čekal Pavel. Pokračovali jsme přes všechny Bečvy a odbočili na Bílou, kde jsme navlekli další vrstvu, protože tam bylo sotva 13°. Cesta na Turzovku byla úplně mokrá, tak jsme jeli opatrně. V údolí už zase svítilo slunce a dělalo se teplo. V Čadci bylo před námi slunečno a za námi černá stěna. Přesně jak to má být. Projeli jsme tunelem na Žilinu, v Krásně odbočili do údolí Bystrice a ve Staré Bystrici jsme na sváču zastavili u Slovenského orloje. Počasí bylo perfektní tak jsme pokračovali dál, po novém úseku Vychylovka - Oravská Lesná. Nikam jsme nespěchali a užívali si jízdu krajinou, rychlost jen občas překročila 80 a auta nás většinou předjížděla. Přejeli jsme na Oravu a před námi začlo být poněkud černo. V Lokci jsme odbočili na Námestovo. Tady už bylo čerstvě po dešti. V Námestove jsme přejeli přes hráz a vydali se kolem Oravské Přehrady na Tvrdošín. Na jednom místě jsme sjeli na jakési molo, kde jsme si udělali svačinu a pár fotek. Mezitím se černé mraky ztratily a zase peklo slunko.
Asi po hodině jsme vyjeli směrem na Tvrdošín a údolím Oravy se vraceli směrem na Kraľovany. Tam jsme najeli na hlavní silnici Košice - Žilina a vraceli se pomalu domů. Zdena na SMS s dotazem kde se nachází neodpovídal (přišla mu až večer) tak jsme se nakonec nepotkali, ale to nevadí. Cesta byla cíl, jak to má být. Před Žilinou to ale začalo černat a po chvilce začlo pršet, tak jsme nasadili nepromoky a ve slabém dešti projeli Žilinu a po dálnici sjeli na Bytču. Tam už sice nepršelo, ale cesta byla mokrá a jedna už před námi položená motorka v zatáčce před Makovem jen potvrdila, že maximální opatrnost v zatáčkách byla na místě. Na Horní Bečvě jako mávnutím proutku najednou zase sucho a sluníčko a tak to vydrželo až domů. Ujeli jsme asi 350 km a oba stroje VFR si při krajinářském pohodovém tempu vzaly necelé 4,5 l / 100 km.

úvod, aktuální akce | starší akce | my a naše stroje | navštívené místa

počítadlo návštěv , stránka změněna: , webmaster


WebZdarma.cz