Kopřivničtí motorkáři
partička kamarádů z Kopřivnice a okolí, fotky z různých výletů a cestování
úvod, aktuální akce | starší akce | my a naše stroje | navštívené místa

termály Sládkovičovo
21.-22.5.2010

Na tento výlet jsme se domluvili už pár týdnů předem, že by jsme někam se ženskými vyrazili. Chvíli to vypadalo že pojedeme úplně všichni, jindy zase že nepojedeme vůbec, protože počasí toto jaro je otřesné, skoro pořád prší. Před tímto víkendem snad 2 týdny v kuse.
Proto jsme měl v plánu 2 trasy, buď na Jižní Slovensko a nebo někam do Čech. Říkali jsme si že snad nemůže pršet všude. Nakonec předpověď vypadala tak, že bude pršet všude.... ale na Slovensku přece jenom o dost méně, nebo že to budou jenom přeháňky. Jára dostal ještě tip na jedny termály - termálne kúpalisko Vincov les u města Sládkovičovo (www.vincovles.com), s možností ubytování v chatkách přímo v areálu. Tak jsme si řekli, že to zkusíme.V sobotu ráno bylo jak jinak mokro. Přesto jsme se ale všichni sjeli a vyrazili směr jih. Na ValMez byla cesta mokrá a dál na Vsetín už postupně osychala. V Horní Lideči jsme ještě zastavili u poslední benzínky, někdo si vzal benzín a Ondra s hrůzou zjistil, že se mu odlepuje z laďáku logo LeoVince...
Přijeli jsme na Slovensko k Púchovu a vzali to po pravé straně údolí, přes vesnice do Pruské a na Ilavu. Tady jsme pod černým mrakem trochu zmokli, naštěstí bylo jasné že je to jen na chvilku, protože všude okolo byla obloha protrhaná. A taky že přestalo hned pršet, nemělo to ani cenu si oblíkat nepromoky. Z Ilavy jsme to vzali přes Strážovské vrchy, pěkné sedlo, skály, serpentiny... a dál na jih. V Partizánske jsme se zastavili na oběd v pizzerii, mezitím se kolem přehnal další černý mrak a my jeli dál na jih, přes další kopec, Skýcov. Ze Zlatých Moravců to už byl přesun v provozu do Nitry a dál po rovině až do Sládkovičova.Termálne kúpalisko Vincov les se nachází u lesíka bokem od města Sládkovičovo. Kromě pár lidí v chatkách tu byli hlavně kempaři s obytnými vozy a nebo přívěsy. Pro vlastní koupání je k dispozici bazén s teplou léčivou vodou, dále 2 velké bazény a třetí pro děti, kdy ve všech třech vodu trochu ohřívají, ale protože ještě není sezona, tak ji nechali studenou. Takže to bylo dobré jako skok ze sauny do ledové vody ;-) U Bazénku je doporučení, aby v horké léčivé vodě nebyl nikdo déle, než 30 minut. Byli jsme tam přes 2 hodiny, ale někteří jsme se chodili zchladit do studené vody. U Bazénu je ještě budova s dalším kratým bazénem, ale jen tkaovým menším a je za příplatek, využívaly jej hlavně rodiny s malými dětmi.
Jinak celodenní vstup výjde na 4,30, večerní od 17 do 20h 2,10 a ubytování v chatce včetně vstupu 17,-/os/den. Koupali jsme se první i někteří i druhý den.I v neděli bylo slunečno a po dešti ani památka :-) zpátky jsme chtěli jet pro změnu po Moravských kopečkách. Nejdříve to byl kousek nudný přesun po dálnici, u Piešťan jsme už sjeli na boční cestu a přes Čachtice dojeli do Nového Mesta nad Váhom. Odtud už k nám na Moravu, cedule ukazovaly na Kyjov. V Bílých Karpatech jsme se projeli po boční silničkách, přes Březovou a Lopeník na Mikulčin vrch a dál po hřebeni s pěknými rozhledy, pak prudké klesání po úzké silničce, která ani nebyla v mapě :-) a nakonec jsme přijeli do Starého Hrozenkova. Kousek na Uherský Brod je Motorest, tak jsme se zastavili na oběd. Jezdila tady jedna motorka za druhou....

Cestou zpátky se mi líbil ještě úsek Komňa, Bojkovice, Slavičín a na Vizovice, byly to samé kopečky a kroucené silnice. Z Vizovic jsme už jeli po dobře známé hlavní cestě přes Vsetín a ValMez domů, do Kopřivnice.

Opravdu pěkná trasa, pěkný výlet.
Hlavně to počasí nám perfektně vyšlo, protože u nás doma prý pršelo oba dva dny :-)
trasaúvod, aktuální akce | starší akce | my a naše stroje | navštívené místa

počítadlo návštěv , stránka změněna: , webmaster


WebZdarma.cz