partička kamarádů z Kopřivnice a okolí, fotky z různých výletů a cestování
úvod, aktuální akce | starší akce | my a naše stroje | navštívené místa

ČMN Prospeed Cup Most
9.5.2010

Do Mostu na závod ČMN Prospeed Cup se vydal Moty a podpořit ho jel Ondra. Ondra o tom napsal těchto pár řádků:

Malá nervozita sobotního odpoledne vládla společně s výbornou náladou po cestě do Mostu na další závodní víkend pod CMN Prospeedem, po cestě se rozebírala taktika a studování Mosteckého okruhu, protože nikdo z nás na něm ještě nikdy nejel a jediné podle čeho bylo možné se učit byly videa na netu a stručný popis okruhu.
Příjezd kolem 21:00 na parkoviště , kde jsme čekal narvané stany, dodávky a další motoblázny, ale překvapení se nekonalo. Parkoviště bylo skoro prázdné tak jsme zaparkovali vedle dalšího jezdce, samo že na Suzuki. Večer se konal lehký pokec, kde nás naší sousedé považovali za mistry svého řemesla, protože jsme nechtěli vytáhnout motorku, ale marně jsme se je snažili uchlácholit, že jsme tady poprvé a motorka je doma cca 3 měsíce i s cestou. Spaní ve dvou řadách dodávky bylo luxusní a ráno nás probudilo sluníčko. Začal se vytahovat vercajk, co jsme nečekali, klidně jsi mohl nechat všechny věci venku, na stole, motorce, cokoli a nikdy ti nic nezmizelo.
Lehká nervozita okolních borců jakmile Marův Kazimír vyjel na světlo byla vidět na každém, to se nám líbilo. První kvalda byla jako seznamovací s okruhem. První slova po příjezdu byla "Vůbec nevím co mám jet", ale po lehkém rozboru průjezdu a jedné kráááásné táhle levé na pětku pod plným se nám povedlo zrazit čas z původních 2:14 na slušných 2:07. Vemte v potaz to že jsme tam byli poprvé, a bezmozci tak jezdí 1:50.

Třetí kvalda byla na mě. Típnul jsem přítelkyni mobil se slovy "Jedu" dokonal jsem potřebu na WC a zničeho nic už sedím na biku v pitline, ale kvůli havárce ňakého biku byla zkrácena kvůli odklízení. Ale nevadí, každá minutka na okruhu dobrá. Nejhorší pro mě bylo se srovnat po cílovce do úzké právě levé, tahle šikana je tak na skateboard a ne na tlupu šílenců na motorkách. Tuhle zatáčku jsem pokaždé jinak protože jinak to prostě nešlo a udržet se někoho aby nám ukázal stopu byl pro nás nadlidský úkol.
Ale těšil jsem se na sérii zatáček které se jedou pod plným na 5 v jedné tááááhle kružnici a pak hned práva na cílovku. Nutno podotkmout, že Kazimír je brutální bike a motorka má hodně nad naše hranice, takže je stále co zlepšovat. Mara se nakonec probojoval časem 2:07:00 do našeho oblíbeného "Koše" (skupina rychlejších, kteří se nedastali do finále). Začínáme se chystat na poslední závod a těšíme se na pohár, myslíme si že by to bylo reálné. Ale počasí nám nepřeje a začíná pršet a závod v rozhlase je zrušen a nahrazen zavoděn finálové skupiny jako Mokrý závod. Takže spakovat vercajk a rychle domů. Trofej bohužel nevezem.

Bylo taky nutné občas si pohrát s nastavením detailů motorky, ještě nikdy Mara na ní nejel na okruhu, takže drobné doladění bylo třeba. Naštvaní odjíždíme z Mostu, ale zase jsme rádi za každý okruh a hlavní je že bike zůstal celý a mužem ho připravit na další závod....