Kopřivničtí motorkáři
partička kamarádů z Kopřivnice a okolí, fotky z různých výletů a cestování
úvod, aktuální akce | starší akce | my a naše stroje | navštívené místa

MotoGP Brno a výlet Tour de Slovakia
11.-15.8.2010
napsal Dalibor

Letošní výlet na MotoGP jsme pojali tak trochu jako Tour de Slovakia.

Středa 11.8.
Vyjeli jsme ve dvou skupinkách. První skupinku tvořili Pavel na VFR 800, Ondra na Buse, Ríša na Blacku, Petr na SV 1000 a Dalibor na VFR 800. Za krásného počasí jsme odpoledne vyrazili z Kopřivnice směr Kozlovice, Frýdlant, Ostravice a Staré Hamry. Za nimi jsme odbočili doleva na Turzovku, Čadcu a Krásno nad Kysucou. Tam jsme odbočili z hlavní cesty doleva na Zborov nad Bystricou, Starou a Novou Bystricu a po nedávno otevřeném novém úseku přes hory do Oravské Lesné. Tento úsek je pro motorku vyložená lahůdka, dlouhé táhlé zatáčky, stoupající úseky, krásná krajina okolo a dokonalý povrch. Tímto jsme se vlastně dostali z Kysuc na Oravu. Pokračovali jsme přes Zákamenné do Lokce, kde jsme odbočili dolů na Oravský Podzámok a Dolný Kubín. Po místních cestách přes Osádku a po tankodromovém úseku do Lúček jsme v podvečer dojeli do cíle prvního dne, na Kalameny. Kdo nezná, jedná se o malé přírodní jezírko s termální vodou, na okraji lesa, asi 1-2 km od stejnojmenné vesnice. Bohužel je docela profláklé, takže i o půl sedmé večer tam bylo lidí jak mraků. Večerní koupel s pivem v ruce neměla chybu. Později dorazil zbytek výpravy, Marek na Fazeru 1000 GT a Jára na Varaderu. Přímo na místě jsme i postavili stany a přenocovali. Mělo to jedinou chybu, v noci přijela nějaká banda ve dvou autech a dělali kravál až do rána.Čtvrtek 12.8.
Ráno jsme za stále nádherného počasí vyrazili na Liptovskou Teplou, Bešeňovou a přes pěkné sedlo směr Zuberec. Na sedle jsme se zastavili a chvíli se vyhlíželi dolů na Liptovskou Maru. V Zuberci jsme odbočili na Oravici a Suchou Horu a přejeli do Polska. Tam jsme dojeli do města Zakopane, které jsme rychle přejmenovali na Rozkopane, protože skoro všude se někde na cestě kopalo a opravovalo. K tomu celé centrum města dokonale ucpané autama, takže cesta k můstkům v tom vedru byla docela nářez. Zastavili jsme se jen na chvilku, protože to vypadalo, jako by si tento čtvrtek udělalo výlet do Zakopaneho celé Polsko.Jako zázrakem se nám pak podařilo bez jakéhokoliv značení najít cestu do hor na Slovensko přes přechod Lysa Polana. Kousek za hranicemi nad vesnicí Ždiar jsme si dali oběd. Pokračovali jsme na Tatranskou Kotlinu a odbočili na Tatranskou magistrálu, přes Tatranskou Lomnici, Starý Smokovec, Vyšné Hágy, Podbanské a Prybilinu do Liptovského Hrádku. Výhledy na Tatry byly nádherné. Z Hrádku jsme pokračovali na Královu Lehotu a sedlo v Nízkých Tatrách Čertovica, kde jsme udělali malou přestávku. Sjeli jsme na druhou stranu hor, do Brezna a podnikli nákup proviantu v místním Tescu. Dále jsme jeli směrem Polomka, Heľpa a postupně se před námi odkrývala večerním sluncem nasvícená majestátní Kráľova Hoľa, což byl impozantní pohled. Pokračovali jsme přes Červenou Skalu a Telgárt a kousek za Telgártem se zastavili u hezky upraveného pramene řeky Hron.Navečer jsme přes Dobšinskou Ľadovou jeskyni a Stratenou dojeli do Dedinek u přehrady Palcmanská Maša. Večerní koupání v přehradě a posezení u piva jen završily velmi příjemný den.

Pátek 13.8.
Probudili jsme se do mlhavého a mrholícího rána. Vzhledem k počasí jsme se shodli na prvním cíli cesty – termálech Podhajská. Vyjeli jsme na Dobšinský kopec a po mokré silnici sjížděli serpentýny do Dobšiné. Mrholení postupně ustávalo. Z hlavní cesty jsme za Nižnou Slanou odbočili na Štítnik a Jelšavu, kde už i uschla cesta, ale vzhledem k dobité silnici a častému štěrku se stejně muselo jet hodně opatrně a rozhodně to nebyl požitek. Za Rákosem se to ale zlepšilo a cesta byla stále zajímavější, spousta serpentýn, výjezdů, klikatých zatáček a hezké výhledy. Takto jsme jeli přes Hnúšťu, Klenovec, Kokavu nad Rimavicou, Hriňovou až do Kriváně, kde jsme se připojili na přecpanou hlavní cestu na Zvolen. Ze Zvolena jsme jeli kousek po dálnici ale brzy odbočili na jih na Banskou Štiavnici, Levice a Podhájskou. Tam jsme zastavili u brány do termálů, ale vzhledem k tomu vedru, které se postupně během dne udělalo, jsme se shodli, že termály nebudou to pravé a že si dáme jen oběd a dojedeme až na Senec. Tak se taky stalo a na Senci se konečně vykoupali ve Slunečních jezerech.Večer jsme strávili v jedné z hospůdek u piva a pečené ryby. Později večer se strhla docela silná bouřka, tak jsme pobyt v hospůdce museli prodloužit až do doby, kdy se dalo relativně přejít do stanu.

Sobota 14.8.
Ráno se udělalo docela hezky. Po snídani a nákupu v místním Tescu jsme vyjeli směrem Pezinok, sedlo Baba, Malacky a Břeclav, kde jsme se zastavili na místních motokárách.Dál jsme jeli na Valtice, Mikulov a k Novomlýnským rybníkům a udělali další koupací přestávku. Odpoledne jsme dojeli do Modřic, kde nám přijel naproti Milan na Fordu a ti, co ještě nebyli motokár nasyceni, si dali další jízdu. K večeru jsme dojeli do našeho hotelu Kondor, kde bylo vše jako vždy – stánek s klobásami a grilovaným masem, točené pivo a příjemné posezení.

Neděle 15.8.
Upršené ráno přineslo nepříjemné zjištění – v noci jsme měli "návštěvu" čorkařů. Většina z nás měla vylámané zámky od kufrů a jednomu kolegovi posbírali hotovost z peněženky, kterou si neopatrně nechal v kufru. Tahle nepříjemnost a nejisté počasí způsobily, že na velkou cenu Brna se nakonec vydali jen Marek, Petr a Milan, ostatní jsme se vydali nejkratší cestou po dálnici domů. Postupně přestalo pršet, ale od Hranic jsme začali dojíždět bouřku, která ustupovala do Polska a tak jeli po čerstvě zmoklé cestě, naštěstí už ale bez deště. Nejdůležitější věc na závěr – všichni jsme se vrátili celí a v pořádku.

Za 3 dny, jedno odpoledne a jedno dopoledne najeto asi 1200 km, přírodní koupání každý den a ani jednou jsme nemuseli vyhlašovat mokrý závod. Jediná nepříjemnost byly nakonec jen ty vykradené kufry, navíc na místě, kdy bychom to vůbec nečekali. Holt zkušenost na příště.

trasa výletu, cca 1200 km


úvod, aktuální akce | starší akce | my a naše stroje | navštívené místa

počítadlo návštěv , stránka změněna: , webmaster


WebZdarma.cz